Нема да има траен мир во Европа ако Русија победи во војната!?


Британскиот министер за надворешни работи Џејмс Клевери е против мировни преговори иницирани од рускиот претседател Владимир Путин. Во интервју дадено за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шефот на британската дипломатија Џејмс Клевери во интервју за Телеграф предупредi дека рускиот претседател Владимир Путин би можел да ги искористи мировните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владимир Путин многуверојатно би можел да ги искористи евентуалните мировни преговори за обнова на војската пред да почне нова серија напади. На ова предупреди ...
| | веќе видена | слични

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска изјави дека до пролет очекува јасна слика за војната во Украина. – Сега Украина напредува на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на германскиот канцелар Олаф Шолц во телефонски разговор дека германскиот и западниот пристап кон војната во ...
| | веќе видена | слични

Шолц го повикал Путин да најде дипломатско решение за Украина што е можно поскоро..Русија и западните влади се во дијаметрално спротивни позиции по прашањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има траен мир во Европа ако Русија победи во војната!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: