Николовски – Гечев: Унапредување на соработката во земјоделството меѓу Северна Македонија и Бугарија

4 копии

Зајакнување на меѓусебната размена на земјоделско-прехранбени производи на пазарите во Северна Македонија и Бугарија, особено во услови на светска криза, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од основните училишта во општините Центар и Шуто Оризари, вчера започна дистрибуцијата на нашите домашни македонски јаболка, во рамки на проектот „Здрава ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден е направена дистрибуција низ Општина Центар и Шуто Оризари на повеќе од 200 тони јаболка. Со тоа, официјално започнува реализацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учениците од основните училишта во Општина Центар се први од вкупниот број ученици кои денеска ќе ги добијат јаболката во рамки на проектот „Здрава ужинка за ...
| | веќе видена | слични

Од вчера започна реализација на проектот „Здрава ужинка за секој ученик“, во реализација на Министерството за култура. Министерот за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска одржа работна средба со министерот за земјоделство, шумарство и рурален развој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 353 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски – Гечев: Унапредување на соработката во земјоделството меѓу Северна Македонија и Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: