Едни студенти кријат греалки, други учат под јорган, а по 21 часот се оди пешки и на 14 кат


Не смеат студентите да бидат тие што на свој грб најмногу ќе ја почувствуваат економската, енергетската и здравствената криза Кријат греалки за да се стоплат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можеме со сигурност да кажеме дека сме признати и прифатени како автокефална црква со еден административен процес којшто треба да се дореши. Ние мораме да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Темата за сексуалното вознемирување, иако повеќе како табу тема, постои како проблем во секој аспект од нашето опкружување, но за осуда на таквите појави, мора ...
| | веќе видена | слични

Во последните неколку години нашата држава се соочува со недостиг на професори по природни науки, а особено по физика. Особено е поразително што годинава по ...
| | веќе видена | слични

Поттикнати од судските пресуди за случајот „Еразмус“ во кој неколку професори и деканот на Економскиот факултет беа осудени за злоупотреба на положбата, ...
| | веќе видена | слични

Студентите во земјава се еднакви кога треба да аплицираат за субвенциониран и стипендија или за место во студентските домови. Сепак, оние кои студираат на ...
| | веќе видена | слични

Еден од пет студенти или 21,3 отсто биле во ситуација професор/ка да им се обрати со прекар како „девојче“, „злато“, „кукле“, „маче“. Еден од четири студенти ...
| | веќе видена | слични

Еден од пет студенти, или вкупно 91 лице било во ситуација професори да им се обратат со несоодветен прекар како „девојче“, „злато“, „кукле“, „маче“. Само 5% ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 350 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едни студенти кријат греалки, други учат под јорган, а по 21 часот се оди пешки и на 14 кат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: