КОМПАНИЈА ЗА БАЛОНИ ОВОЗМОЖУВА ПОГЛЕД ВРЕДЕН 200.000 ЕВРА: Експанзија на вселенскиот туризам


Шпанската компанија за вселенски туризам HALO space, со седиште во Мадрид, планира да испрати туристи до работ на вселената. Имено, компанијата дизајнираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведскиот производител на камиони Сканија не е единствениот производител на автомобили што развива автономни возила, но неодамна стана првиот во Европа кој ги ...
| | веќе видена | слични

Во Шведска веќе возат самоуправувачки камиони – дали ќе им ја земат работата на камионџиите? Александра Спасеска 30.11.2022 / 15:09 Авто новости Возејќи камион ...
| | веќе видена | слични

Градската управа на Сеул ја започна првата линија на превоз во рамките на која сообраќаат автобуси без возачи на компанијата „Hyundai“. Станува збор за најнов ...
| | веќе видена | слични

Автобуси без возачи произведени од компанијата „Hyundai“ почнаа да се користат на патиштата во Сеул, главниот град на Јужна Кореја. Според локалните медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМПАНИЈА ЗА БАЛОНИ ОВОЗМОЖУВА ПОГЛЕД ВРЕДЕН 200.000 ЕВРА: Експанзија на вселенскиот туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: