Северна Македонија стана членка на Глобалниот форум за кибер експертиза

На иницијатива на вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, Северна Македонија стана 103-та членка на Глобалниот форум за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, заедно со Биатлон федерацијата на Република Северна Македонија, ја реализираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сè уште заостануваме на планот на родовата еднаквост, но оваа состојба не смее да не обесхрабрува, рече вицепремиерката задолжена за политики за добро ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерката за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во Владата оствари работна средба со претставничката на УНИЦЕФ, Патриција Ди Џовани, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во Стразбур имаше средба со генералната секретарка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предизвиците со кои се соочува Европа и членките на Советот на Европа во однос на демократијата, владеењето на правото и човековите права, беа тема на разговор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска , во рамките на посетата на Советот на Европа, денеска имаше средба со Клаудиа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зачленувањето во Европската Унија е стратешка цел за Република Северна Македонија и затоа наша клучна определба е да изградиме систем што ќе се темели на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Законот за потекло на имот ќе даде сериозен придонес во борбата против корупцијата и организираниот криминал, истакна вицепремиерката задолжена за политики за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 350 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Македонија стана членка на Глобалниот форум за кибер експертиза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: