Богатите клиенти го напуштаат „Кредит Суис“, се очекува загуба од 1,6 милијарди долари

Кредит Суис очекува загуба пред оданочување до 1,5 милијарди швајцарски франци (околу 1,58 милијарди евра) во четвртиот деловен квартал бидејќи продолжува да ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на доларот денеска е блиску до најниското ниво во последните 16 недели во однос на кошницата на главни валути, еврото е стабилно, додека јуанот е на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Credit Suisse бара начини да го забрза намалувањето на трошоците бидејќи одливите на клиентите и забавувањето на активноста влијаат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Глобалните плати паднаа во 2022 година за прв пат по глобалната финансиска криза поради зголемените животни трошоци, заканувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во четвртокот пораснаа кон 89 долари за барел, поддржани од ублажувањето на епидемиолошките мерки за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични

Иако Македонија е помалку изложена на директни економски ризици од војната во Украина, индиректната поврзаност преку намалената побарувачка од главните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богатите клиенти го напуштаат „Кредит Суис“, се очекува загуба од 1,6 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: