ЦК на ВМРО-ДПМНЕ со две барања: Организирање на предвремени парламентарни избори и итно усвојување на нашите предлози за закрепнување на економијата


Денес се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ овде во Прилеп на која се разговараше за тешката економска и политичка состојба, рече по ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски, денеска беше домаќин на средба со претставници на Советот на амбасадори, претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Македонија со оваа власт стана поле во кое што царува криминал. Огромни финансиски средства на дневна основа се распределуваат и одат во приватни џебови. Сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта во Македонија од германскиот претседател, Штајнмаер доби сериозно врел шамар, тој јасно им кажа дека нивните проценки за ЕУ се нереални и оти никој во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ речиси без прекин го повторува барањето за брзи предвремени избори напролет. „За жал не гледаме голема респонзивност и затоа најдобар начин да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку блокадата на Собранието, со цел да предизвика предвремени парламентарни избори, ВМРО-ДПМНЕ започна уште во мај годинава, кога Христијан Мицкоски најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ со две барања: Организирање на предвремени парламентарни избори и итно усвојување на нашите предлози за закрепнување на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: