ВМРО-ДПМНЕ: Инцидентот со насилство врз 10 месечно бебе во Гевгелија е последен во низата, каде директорка назначена од Тренчовска крие насилство


Тренчовска да ги врати ингеренциите за градинките на општина Гевгелија, нејзините кадри кријат брутално насилство врз бебиња. Јована Тренчовска им ги одзема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во моментов немаме драстично зголемување на пријавите за семејно насилство. Видот на насилството најчесто е психолошко а потоа физичко, и не се погодени од ...
| | веќе видена | слични

Посветено работиме на родовата еднаквост. Тоа е наш приоритет како Влада и како Министерство, затоа што концептот „Едно општество за сите” е да обезбедиме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Случаите како „Јавна соба“ ни ги покажаа слабостите на системот, но исто така ни покажаа дека санкционирањето и превенирањето се најважните алки во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според премиерот Димитар Ковачевски, клучот за успешно справување со родовото насилство е во примената на механизмите кои произлегуваат од новите законски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се обрати на настан по повод 3 Декември, Меѓународниот ден на лицата со попреченост, на кој беше промовирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за родова еднаквост треба да ја зајакне положбата и статусот во општеството и да обезбеди еднаков пристап до ресурси и еднакво учество во донесување на ...
| | веќе видена | слични

Бројките од центрите за социјална работа покажуваат дека немаме драстично зголемување на пријавите за семејно насилство или за насилство врз жените, но ...
| | веќе видена | слични

Скандалот со 10 месечното бебе во градинката во Гевгелија, кое се здоби со тешки повреди и гребаници, за време на дневниот престој во градинката, не добива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски и Арсовска создадоа хаос во главниот град. Денеска Скопје е целосно парализиран град. Најфреквентните крстосници во градот се целосно ...
сите 244 | | | веќе видена

Приватните автобуски превозници преку социјалните мрежи упатија извинување до граѓаните на Скопје за попреченото движење низ градот, откако изутрина од шест ...
сите 175 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 326 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Инцидентот со насилство врз 10 месечно бебе во Гевгелија е последен во низата, каде директорка назначена од Тренчовска крие насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: