Се јави инвеститор кој ќе вложи 186 милиони евра во Попова Шапка, „Фактор“ го објави пред половина година


Министерот за животна средина, насер Нуредини, денеска објави дека австриската компанија ТехноАлпин сака да инвестира во ски-центарот Попова Шапка, а за тоа на ...
| | веќе видена | слични

„Нашите политичари разбраа дека е лесно да се ветува, а оти е уште полесно да не се реализира, затоа што во оваа држава никој не бара одговорност. Сега му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„АД ЕСМ го одвои имотот на фирмата-ќерка ЕЛЕМ Турс со формирање две нови претпријатија, од кои едното ќе го носи името Ски центар Попова Шапка Дооел Тетово, ...
| | веќе видена | слични

На 13 август, на годишнината на Рамковниот договор, во индустриската зона кај Тетово се собраа целиот владин и врвот на ДУИ за да означат почеток на голема ...
| | веќе видена | слични

Стратешкиот инвеститор во ски-центарот Попова Шапка треба да ја почне првата фаза од инвестицијата следната година. Инвестицијата ќе се реализира во 6 ...
| | веќе видена | слични

Подготвена е тендерската документација за инфраструктурниот проект „Воспоставување на интегриран самоодржлив регионален систем за управување со отпад во ...
| | веќе видена | слични

Италијанската фирма „ТехноАлпин“ од Болцано ќе го реновира и ќе стопанисува со ски-центарот Попова Шапка. Владата го прифати предлог проектот за стратешка ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе ја развива Попова Шапка преку стратешки инвеститор. На денешната владина седница предлог проектот за стратешка инвестиција во ски-центарот Попова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се јави инвеститор кој ќе вложи 186 милиони евра во Попова Шапка, „Фактор“ го објави пред половина година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: