Русија и Украина си разменија по 50 заробеници

2 копии
3 копии

Повеќе од илјада Украинци беа ослободени од руско заробеништво за време на војната, рече Володимир Зеленски. Украинскиот претседател изјави дека неговата земја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Украинската влада соопшти дека добиваат до 100 повици дневно преку линијата преку која руските војници можат да се предадат Проектот „Сакам да живеам“ започна ...
| | веќе видена | слични

РФ продолжува насилно да ги депортира Украинците на нејзина територија . Заклучно со 15 -ти октомври, според податоците на украинските разузнавачи, Русија ...
| | веќе видена | слични

Андреј Епов ги вози патниците до малото сибирско село Букачача со автобус од најблискиот поголем град, регионалниот главен град Чита. Сместено длабоко во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два саати патувам од дома до работа, релацијата порано ја поминував за 40тина минути. Разбирам дека сакат да ги наплатат долговите, но не треба цел град да ...
сите 293 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 34 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 83 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 120 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 115 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 72 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија и Украина си разменија по 50 заробеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: