Европа не може да произведува прифатливи електрични автомобили


Мултинационалниот автомобилски гигант Стелантис заклучи дека во моментов не може да произведува електрични возила по пристапни цени во Европа и бара поевтини ...
| | веќе видена | слични

Американскиот автомобилски гигант Форд Мотор објави дека ќе инвестира дополнителни 149 милиони фунти (174 милиони евра) за зголемување на производството на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Самостојниот синдикат на Фиат Крајслер Аутомобилес, Саша Ѓорѓевиќ за РТС потврди дека дел од новата опрема за производство на електрични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 510 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 244 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа не може да произведува прифатливи електрични автомобили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: