(ФОТО) ЈСП ги паркира автобусите каде што ќе стигне за да не им ги блокираат приватниците

Автобусите на ЈСП денеска стојат паркирани на разни локации низ Скопје за да не бидат блокирани од приватните превозници од двете здруженија кои денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

Во текот на вчерашниот ден, автобуси на ЈСП Скопје се кријат и паркираат по објекти на ЈП Водовод и канализација Скопје и истите утринава се уште биле таму со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентативниот синдикат за комунални дејности СУТКОЗ при Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) информира дека автобуси на ЈСП се паркираат по објекти на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска на белградските улици ќе возат 25 нови автобуси со природен гас, а набавени се 100, изјави денеска градоначалникот на Белград Александар Шапиќ. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) ЈСП ги паркира автобусите каде што ќе стигне за да не им ги блокираат приватниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: