Филмот „нема да си сама“ на Горан Столевски победи на фестивалот Манхајм-Хајделберг


Филмот „Нема да си сама“ на австралиско-македонскиот режисер Горан Столевски победи на 71. издание на Фестивалот Манхајм-Хајделберг во Германија. Столевски, ...
| | веќе видена | слични

Долгометражното првенче на режисерката Елеонора Велинова, филмот „Преекспонирано“ овој месец имаше светска премиера на Филмскиот фестивал во Каиро, но беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ во режија на Сузана Диневски – „Сузи Кју продукција“ ќе биде прикажан в среда. на 30 ноември 2022 годин.а во 16:30 ...
| | веќе видена | слични

 „И Камка Тоциновски и Сара Климоска се одлични соработници, човек може само да посака такви колеги на сет. Двете си владеат во професијата и во актерскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонскиот филм „Преекспонирано“ кој ја имаше светската премиера на Интернационалниот фестивал во Каиро бил еден од шесте филмови кој бил забранет за јавно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмот „нема да си сама“ на Горан Столевски победи на фестивалот Манхајм-Хајделберг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: