Жесток одмазднички напад, озлогласена руска единица пристигнува на фронтот

Единиците на руските падобранци беа испратени во Донбас по повлекувањето од Херсон, пишува Телеграф.Британското воено разузнавање открива дека единиците за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Луиз Џонс, поранешен британски воен разузнавач и шеф во разузнавачките служби Мекензи, тврди дека Русите се обидуваат да ги „изолираат и изгладнуваат“ ...
| | веќе видена | слични

Украинските воени сили би можеле да бидат буквално сомелени во малото гратче Бахмут, во кое Русите уште се обидуваат да продрат, а кое може да биде „огнена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 441 | | | веќе видена

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата да договорат суштински работи кои ќе им помогнат на ...
сите 270 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жесток одмазднички напад, озлогласена руска единица пристигнува на фронтот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: