Герасимовски: Ги повикувам пензионерите со пензија до 17.518 да аплицираат за финансиска помош

Станува збор за финансиска помош од 3.300.000 денари, што како мерка беше донесена на последната седница на Советот. – Помошта е наменета за пензионерите кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На гости кај градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, денеска беа учениците од основното училиште „Петар Поп Арсов“. Во рамките на наставниот ...
| | веќе видена | слични

Во салата на Советот на Општина Центар, денеска беа доделени годишните општински награди „Феникс“, на најзаслужните млади жители на Центар за 2022 година. ...
| | веќе видена | слични

Годишна награда „Феникс“ за 2022 година добија десет ученици и студенти. Наградата ја доделува Општина Центар, а наградите беа доделени денес на свеченост во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес во салата за состаноци на Советот, на пригодна свеченост, градоначалникот Горан Герасимовски ја додели Годишната награда на Општина Центар – Феникс за ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови, во градинката „Мајски цвет“ се одржа хуманитарна изложба, во којашто вредните рачиња на дечињата изработија есенски цртежи и беа изложени ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне започна втората фаза од изготвувањето на буџетот на општина Гази Баба за 2023 година, информираше градоначалникот Бобан Стефковски. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, синоќа оствари средба со жители на Ченто, Маџари 2 и Крсте Мисирков. -Пред изборите на граѓаните им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герасимовски: Ги повикувам пензионерите со пензија до 17.518 да аплицираат за финансиска помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: