Британски министер: Потребно е повеќе од ветувања за Украина да не остане без струја, зборовите не се доволни

Британскиот министер за надворешни работи Џејмс Клеверли денеска изјави дека ќе биде потребно повеќе од ветувања за да се осигура дека Украина нема да остане ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Секојдневно слушаме сирени. Тие се идентични со оние што ги слушаа британските генерации во Втората светска војна. Вие не се предадовте и ние нема да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена Зеленска изјави дека има руските војници силувале 4 годишно девојче. Таа е во посета на Велика ...
| | веќе видена | слични

НАТО останува со Украина во нејзината борба против руската инвазија. Шефовите на дипломатиите на земјите членки на НАТО денеска и утре во Букурешт треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британски министер: Потребно е повеќе од ветувања за Украина да не остане без струја, зборовите не се доволни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: