Полицајци во Индија тврдат дека стаорци им изеле 200 килограми марихуана од нивниот склад

„Стаорците се мали животни и не се плашат од полицијата. Тешко е да се заштити дрогата од нив“, објавил судот во државата Утар Прадеш.Судот побарал од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата во Индија обвини стаорци за исчезнување на речиси 200 килограми канабис, запленети од дилер, кои се чувале во полициска станица.-Стаорците се мали ...
| | веќе видена | слични

500 килограми марихуана запленета и чувана во полициска станица во Индија исчезнале, а полицијата официјално соопшти дека „тревата“, која требало да биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски и Арсовска создадоа хаос во главниот град. Денеска Скопје е целосно парализиран град. Најфреквентните крстосници во градот се целосно ...
сите 244 | | | веќе видена

Приватните автобуски превозници преку социјалните мрежи упатија извинување до граѓаните на Скопје за попреченото движење низ градот, откако изутрина од шест ...
сите 175 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 326 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајци во Индија тврдат дека стаорци им изеле 200 килограми марихуана од нивниот склад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: