СП 2022 | Група А: Холандија и Еквадор за осминафинале, Катар и Сенегал за надеж

Холандија и Еквадор славеа на стартот од групата „А“ и денеска од 17.00 часот на стадионот „Калифа Интернешнл“ двете селекции ќе имаат можност со нови три бода ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Досега се познати пет репрезентации кои обезбедија пласман во првата нокаут рунда. Откако по два одиграни натпревари Франција, Бразил и Португалија се ...
| | веќе видена | слични

Катарските фудбалери беа поразени од Холандија во последното коло од групната фаза на Мундијалот, поставувајќи негативен рекорд. Репрезентацијата на Катар, ...
| | веќе видена | слични

Сенегал го победи Еквадор во директниот дуел за место во осминафиналето на СП во Катар и ќе и прави друштво на Холандија во нокаутфазата. На вториот дуел во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП 2022 | Група А: Холандија и Еквадор за осминафинале, Катар и Сенегал за надеж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: