Влада: Изминатото деноноќие ЕСМ произведе 10.265 мегават часови електрична енергија

АД ЕСМ вчера произведе 10.265 мегават часови електрична енергија од кои во термоелектраните се произведени 7.462, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Во термоелектраните се произведени 8.080, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк 4.556 мегавата часови електрична енергија, информира Владата. – Во ...
| | веќе видена | слични
23 копии

Во Термоелектраните се произведени 7.727, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 4.060 мегават часови електрична енергија, информира Владата. -Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Изминатото деноноќие ЕСМ произведе 10.265 мегават часови електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: