Тадиќ: Бразил заслужено победи, а Камерун и Швајцарија не се на тоа ниво


Бразил ја победи Србија со 2:0, со головите на Ришарлисон во 62. и во 73. минута. Капитенот на српската репрезентација, Душан Тадиќ, изјави дека селекцијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Приватните автобуски превозници веќе трет ден по ред продолжуваат со протестите преку блокади на неколку од главните сообраќајни точки во главниот град. Според ...
сите 293 | | | веќе видена

Скопје е блокирано заради матните тендери на Арсовска, плод на коалицијата со Ковачевски. Таков тендер е набавката на гориво за потребите на ЈСП од 27 милиони ...
сите 392 | | | веќе видена

Утрово до дел од скопските средни училишта повторно пристигнаа дојави за поставени бомби. Засега до редакцијата на „Фактор“ стигнаа информации дека има дојави ...
сите 275 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 41 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 83 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 142 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Србија го заврши настапот на Светското првенство уште во групната фаза и тоа беше големо разочарување со оглед на очекувањата пред ...
сите 210 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тадиќ: Бразил заслужено победи, а Камерун и Швајцарија не се на тоа ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: