Денеска се отвора новиот културен центар на Бугарија во Скопје


Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професионалност во институциите побара евроамбасадорот Гир во случајот со државјанството на украински тајкун Олександар Онишченко. Во пристапниот процес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По реакцијата на од американската амбасада за доделеното државјанство за украинскиот контроверзен политичар Олександр Онишченко, стигна реакцијата и од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ги отворивме пристапните преговори, а во срцето на тие преговори е почитување на законот и спречување на корупцијата, но секако најкруцијално значење кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамките на проектот „Clean AirDrom – нула цврст отпад“, кој со поддршка на Европската Унија и Швајцарската агенција за поддршка и развој се спроведува во ...
| | веќе видена | слични

Локалните власти имаат клучна улога во пренесувањето на законите и на правилата од Европската Унија и дури 70 проценти од оваа одговорност паѓа на локалната ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Делегацијата на ЕУ во земјава Дејвид Гир бара Владата и опозицијата заедно да работат за спроведување на европската агенда на Македонија. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот Ричард Гир денеска одбегна да ја осуди изјавата на бугарскиот пратеник Костадин Костадинов дадена во Скопје. Исто така, македонското МНР и ...
| | веќе видена | слични

Она што го искажа во петокот во Скопје го продолжи и во студиото на бугарската БТВ, каде се пофали дека пред македонските новинари ја кажал историската и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните автобуски превозници веќе трет ден по ред продолжуваат со протестите преку блокади на неколку од главните сообраќајни точки во главниот град. Според ...
сите 292 | | | веќе видена

Скопје е блокирано заради матните тендери на Арсовска, плод на коалицијата со Ковачевски. Таков тендер е набавката на гориво за потребите на ЈСП од 27 милиони ...
сите 301 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори предистражна постапка за малолетникот од скопската општина Карпош кој МВР го товари ...
сите 273 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 39 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 84 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се отвора новиот културен центар на Бугарија во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: