ЌЕ ИЗДРЖИМЕ И ДО ТРИ ГОДИНИ БЕЗ СТРУЈА Госпоѓа Зеленска зборува за истрајноста на Украинците

Над 90 отсто од Украинците рекле дека се подготвени да живеат со недостиг на струја и во следните две до три години ако можат барем да видат можност за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секојдневно слушаме сирени. Тие се идентични со оние што ги слушаа британските генерации во Втората светска војна. Вие не се предадовте и ние нема да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена Зеленска изјави дека има руските војници силувале 4 годишно девојче. Таа е во посета на Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Луѓето не треба да ја заборават војната во Украина овој Божиќ, изјави Олена Зеленска во Лондон, пред нејзиното обраќање во британскиот Парламент. Првата дама ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првата дама на Украина Олена Зеленска денеска на конференција во Лондон изјави дека „сексуалното насилство и злосторствата“ се дел од рускиот „арсенал“ со кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

90% од украинското население е подготвено да живее во услови на камено доба, но не и да се смири со Русија, изјавил за ТВ каналот 1+1 советникот на украинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ИЗДРЖИМЕ И ДО ТРИ ГОДИНИ БЕЗ СТРУЈА Госпоѓа Зеленска зборува за истрајноста на Украинците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: