Увозот на струја достигнува речиси половина од домашно произведената енергија

Во текот на изминатото деноноќие надлежните институции повторно ги покриваа домашните потребите од енеригја со увоз. Во тектот на вчерашниот ден е увезена ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Во термоелектраните се произведени 8.080, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк 4.556 мегавата часови електрична енергија, информира Владата. – Во ...
| | веќе видена | слични
23 копии

Во Термоелектраните се произведени 7.727, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 4.060 мегават часови електрична енергија, информира Владата. -Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 286 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 298 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 92 | | | веќе видена

Амбасадорката на САД во земјава, Анџела Агелер синоќа во телевизиско гостување ја повтори оценката дека процесот за избор на шеф на Обвинителството за гонење ...
сите 128 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Увозот на струја достигнува речиси половина од домашно произведената енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: