Кажете ѝ збогум на реалноста, лажното е новото реално

„Владеењето на оваа Влада на самонаречените ‘државотворни’ е коруптивно, бесрамно, фанатично, импулсивно, бесмислено. Оваа влада претседава со најсуровиот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кажете ѝ збогум на реалноста, лажното е новото реално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: