Роналдо стана прв фудбалер во историјата кој дал гол на пет различни Мундијали


Кристијано Роналдо даде гол од пенал на натпреварот против Гана и со тоа стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал гол на пет различни Светски ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо нервозно го напушти натпреварот на Португалија со Јужна Кореја на Мундијалот во Катар. Роналдо во текот на второто полувреме беше прв ...
| | веќе видена | слични

Приреди ли Кристијано Роналдо уште едно скандалозно однесување за време на натпреварот со Јужна Кореја на Мундијалот во Катар? Очигледно нервозниот Роналдо во ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Португалија поведе со 1:0 уште во петтата минута од натпреварот против Јужна Кореја во рамки на последното трето коло во групата Х на Светското ...
| | веќе видена | слични

Добра вест за португалската репрезентација е дека Кристијано Роналдо се врати на тренинзите, откако вчера не се појави на терен, туку работеше со ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош , денеска изјави дека Кристијано Роналдо , кој го пропушти претходниот тренинг со тимот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо најверојатно нема да игра на натпреварот против Јужна Кореја во третото коло од групната фаза на Светското првенство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо стана прв фудбалер во историјата кој дал гол на пет различни Мундијали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: