Во Киев од утринава повторно има вода и струја

2 копии
2 копии

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин планирал за 10 дена да ја заземе Украина, а тајните планови биле специјалните служби да го убијат украинското раководство. ...
| | веќе видена | слични

Според деталите кои ги откри за јавноста Британскиот институт за одбрана и безбедност, планот на Москва пред инвазијата на Украина бил истата да биде завршена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Претседателот на Светска банка Дејвид Малпас вчера изјави дека очекуваните трошоци за обнова на Украина „значително“ ќе ги надминат прогнозите од речиси 350 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот истражувачки центар за одбрана и безбедност открил наводни детали за московскиот план пред инвазијата на Украина, на основа на наводно запленети ...
| | веќе видена | слични

Британскиот истражувачки центар Royal United Services Institute (RUSI) дошол до документи наводно потпишани од претседателот на Руската Федерација, Владимир ...
| | веќе видена | слични

Британски аналитички центар за одбрана и безбедност откри детали од прединвазискиот план на Москва за Украина, врз основа на пронајдените руски документи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Киев од утринава повторно има вода и струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: