Најмалку 13 луѓе загинаа при руските напади во Украина

4 копии

Проруските власти во јужниот украински регион Херсон денеска објавија дека ќе започнат со евакуација на лицата со намалена подвижност од окупираниот град ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Луиз Џонс, поранешен британски воен разузнавач и шеф во разузнавачките служби Мекензи, тврди дека Русите се обидуваат да ги „изолираат и изгладнуваат“ ...
| | веќе видена | слични

Украинските воени сили би можеле да бидат буквално сомелени во малото гратче Бахмут, во кое Русите уште се обидуваат да продрат, а кое може да биде „огнена ...
| | веќе видена | слични

Путин има нова стратегија за да избегне нови понижувачки порази во Украина Александра Спасеска 01.12.2022 / 13:49 Свет Руската армија копа ровови за да избегне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 353 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 13 луѓе загинаа при руските напади во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: