Масовна акција за пошумување „Засади со љубов, за Кисела Вода”

Време зa читање: 4 минути Предизвикот наречен „Замени и засади“ на КБ Прво пензиско друштво , по втор пат го доби својот епилог, овој пат со озеленување на 1 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во организација на „dm дрогерие маркт“, во неделата на 27 ноември, во близина на автопатот Миладиновци-Штип, повеќе од 300 вработени на „dm дрогерие маркт“, ...
| | веќе видена | слични

Во населено место Миладиновци успешно отпочна акција со која се засадени 27.000 садници на простор од 10 хектари, акцијата е поддржана од ДМ Дрогерие Маркт и ...
| | веќе видена | слични

Шумите се нашите бели дробови, нашиот живот, сите ние треба одговорно да се однесуваме, да ги почитуваме и чуваме, објави ресорниот министер за земјоделство ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Новинарката Теодора Цветковска со реакција за блокадите низ Скопје. Прашува како да стаса до болница, бремена во деветти месец, а одговор доби лично од ...
сите 40 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) посочува дека уште во месец април 2022 година ги има информирано Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Масовна акција за пошумување „Засади со љубов, за Кисела Вода”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: