СДСМ: Буџетот за 2023 е развоен, обезбедува средства за повисоки плати и пензии


„Буџетот за 2023 година кој е во собраниски процедура е развоен и е одговор на последиците од енергетската и економската криза. Во него, за нови мерки за помош ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, денеска се обрати пред граѓаните на трибината под мотото „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во општина ...
| | веќе видена | слични

Со пакетот антикризни мерки ја спасивме македонската економија. Имаме план за конечно надминување на последиците од економската криза, постепено враќање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски истакна дека водел грижа во оваа тешка криза никој да не биде изоставен или пак заборавен. За време на трибината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Куманово знае да направи разлика, знае дека СДСМ се грижи и работи за граѓаните од овој крај. Цели 11 години Куманово беше заборавено од ВМРО-ДПМНЕ, ништо не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски рече дека Владата ја продолжува програмата за енергетска сиромаштија со која парично и директно се помогаат 4.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вложувањата во училиштата, регионалните патишта, покачувањето на платите, пензиите, како и мерките што ги презема Владата за побезболна енергетска и економска ...
| | веќе видена | слични

Во буџетот за следната година, предвидовме пари за повторно покачување на минималната плата, растат и пензиите, за дополнителни 6%, а тоа значи дека на 330.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цената на лебот веќе се намали, цените на маслото за јадење на некои производители исто така се намалија како резултат на последната мерка, а во наредиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Буџетот за 2023 е развоен, обезбедува средства за повисоки плати и пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: