Шефот на МАНУ со две сценарија: ЕУ со Македонци или обезличена ,,европска држава” Македонија без Македонци

Во анализа со наслов ,,Природното право и неприродната сервилност” Љупчо Коцарев, претседател на МАНУ дава две сценарија за иднината на Макеоднија. Македонија ...
| | веќе видена | слични

Јованка КЕПЕСКА Бидејќи не живееме со реалностите, се доведовме до дезориентација во движењето на општеството и за тоа каде би требало да води нашиот пат. Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на МАНУ со две сценарија: ЕУ со Македонци или обезличена ,,европска држава” Македонија без Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: