Милошоски: Виктор Димовски подобро да оди амбасадор во Москва или Белград, а не во Париз


После овој скандал со македонското државјанство дадено на рускиот разузнавач Онишченко, наместо во Париз, директорот на Агенцијата за национална безбедност ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Извештајот на Министерството за внатрешни работи во врска со преносот на затворената седница во Собранието на која директорот на АНБ Виктор Димовски даваше ...
| | веќе видена | слични

 Од истрагата зависи кога ќе продолжи расправата за надзор над работата на АНБ, но и дали некој ќе сноси одговорност за јавно издавање на класифицирани ...
| | веќе видена | слични

Во анализа со наслов ,,Игра на тронови, македонска верзија”, новиот портал В1 за кој се вели дека е подигнат од луѓе од безбедносниот систем споделува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Треба да постои одговорност и таа да се лоцира, потенцира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со случајот со украинскиот државјанин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Треба да постои одговорност и таа да се лоцира. Сериозно треба по овој случај, да се размисли и во делот на доделувањето таков вид државјанство, во „Само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Не може да нема одговорност за случајот со Онишченко. Мора да се лоцира одговорност и да постои одговорност. Не може стратешкото партнерство со САД да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Не знам што е толкава филозофија, денот кога се случи тој срамен чин за нашите институции и за Република Македонија, дојдоа претставници на МВР кои што почнаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопје е блокирано заради матните тендери на Арсовска, плод на коалицијата со Ковачевски. Таков тендер е набавката на гориво за потребите на ЈСП од 27 милиони ...
сите 388 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Виктор Димовски подобро да оди амбасадор во Москва или Белград, а не во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: