Сончево со мала до умерена облачност и ветер


Иако зимата се уште не е започната и истата доаѓа кон средината на овој месец, студот и снегот веќе се присутни во Македонија. Со доаѓањето на месец декември ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури, најавуваат од УХМР. Во недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски објави временска прогноза за цел декември. Вели дека според најновите анализи кои ги направиле со помош на најпрецизните нумерички ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Во Македонија денеска претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со умерена облачност. Следните два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала до умерена облачност и ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: