Дали во иднина ќе имаме доволно огревно дрво и што ја обременува цената?

Поради енергетската криза многу македонски домаќинства и зимава се греат на дрва. Од јавното претпријатије „Национaлни шуми“ се надеваат дека и во иднина ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Летово за дрва, јаглен и пелети се бараа врски, а многумина кои и кога ги имаше овие видови огрев, не можеа да си ги дозволат. Се загреваат на се што може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумдесет и еден процент од населението во Македонија го користи огревното дрво како главен или секундарен енергенс, главно за греење. Скокот на цените на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Дракулиќ, сопственик на компанијата Биоенерџи Поинт, најголем производител на пелети во Србија, изјави дека огромни количини од овој енергетски производ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали во иднина ќе имаме доволно огревно дрво и што ја обременува цената?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: