ВО ЕУ СЕ ИСКАРАА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ЦЕНИТЕ НА ГАСОТ: За Грција, Полска, Малта и Белгија лимитот од 275 евра за мегаватчас неприфатлив

Време зa читање: 3 минути Грција, Полска, Малта и Белгија беа меѓу земјите од Европската унија кои денес го отфрлија предлогот за ограничување на цените на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од понеделник, петти декември, Европската унија става рампа на руската нафта, што значи дека има забрана која важи за Србија, изјави министерката за рударство ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Австрија од денеска стапија во сила субвенционираните цени на струјата што Владата ги донесе со цел да ги растерети граѓаните, па сите домаќинства сега ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Од четврток јавните комунални водоводни претпријатија ќе добијат поевтина цена на електрична енергија која ќе им биде обезбедена преку „ЕСМ продажба“ и ќе им ...
| | веќе видена | слични

Бислимоски: Јавните комунални водоводни претпријатија од четврток со пониски цени за струја Александра Спасеска 29.11.2022 / 11:00 Македонија Од четврток ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Вучиќ ја започна својата прва работна посета на Норвешка како претседател на Србија, откако пред две недели во Белград се одржа конференција заедно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Германската влада донесе одлука за ограничување на цената на струјата и гасот, која ќе важи од јануари 2023 година до април 2024 година. Претходно над 7 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 741 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 405 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува селективниот пристап на Владата за акредитирање на дел од медиумите за следење на настанот на ...
сите 107 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЕУ СЕ ИСКАРАА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ЦЕНИТЕ НА ГАСОТ: За Грција, Полска, Малта и Белгија лимитот од 275 евра за мегаватчас неприфатлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: