Груевски тврди дека не преговара за уставните измени во замена за слобода

Еден медиум објавил дека од високо позициониран и неименуван извор од партијата ДУИ дознал дека неодамна пратеник на ДУИ се сретнал со мене во Будимпешта и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата ДОМ во следниот период ќе промовира и ќе бара усвојување законско решение со кое ќе се овозможи енергетска демократија, односно формирање енергетски ...
| | веќе видена | слични

Морачанин за МИА: Ќе бараме закон за формирање енергетски задруги и за компаниите и за граѓаните Александра Спасеска 01.12.2022 / 08:39 Македонија Скопје, 1 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопска дилема: Подобро поскап гас, отколку скапо лекување од загадувањето со дизел и мазут Александра Спасеска 30.11.2022 / 10:14 Македонија Претседателката ...
| | веќе видена | слични

И на средбата со премиерот нагласив и побарав, без разлика на цената на гасот на берзите и без разлика кој енергенс е поисплатлив во моментов, топланите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешниот Петти конгрес на Зелената партија ДОМ, за претседател на партијата повторно и едногласно е избрана досегашната лидерка, Маја Морачанин. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 353 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски тврди дека не преговара за уставните измени во замена за слобода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: