Фино четвртфинале би било Бразил – Шпанија, а и Франција – Англија


Бразил со лесната победа над Србија, им се придружи на Шпанија, Англија и Франција како тимови кои најмногу импресионираа во првото коло на Светското првенство ...
| | веќе видена | слични

Јапонија со драматичен пресврт ја совлада Шпанија и го освои првото место во својата група, елиминирајќи ја Германија од овој светски шампионат. Во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Јапонија направи пресврт во второто полувреме и славеше голема победа над Шпанија, за од првата позиција во групата да се пласира во нокаут фазата на Светското ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Јапонија вчера вечерта приреди вистинска сензација со победата од 2:1 над Шпанија, и тоа со пресврт притоа освојувајќи го првото место во ...
| | веќе видена | слични

Шпанија загуби од Јапонија и на крајот заврши втора во групата Е, но според добар дел од јавноста „фуријата“ намерно го направи ова за да ја избегне Хрватска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вистинска драма се одвиваше синоќа во групата Е, каде на крајот Јапонија заврши на првото место, а Германија беше елиминирана. Веднаш стигнаа обвинувањата дека ...
| | веќе видена | слични

Јапонија заврши на првото место во „групата на смртта“ и успеа да им ја расипе работата на двата големи фаворити за пласман во осминафиналето, а еден од нив ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од фудбалските фанови ја видоа топката надвор од теренот во акцијата која заврши со втор гол на Јапонија во мрежата на Шпанија, па додека сите ...
| | веќе видена | слични

Последното коло во групата Е донесе неверојатна драма на Светското првенство во Катар, бидејќи на 20 минути пред крајот на двата меча, апсолутните фаворити беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 350 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фино четвртфинале би било Бразил – Шпанија, а и Франција – Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: