Атанасијевиќ останува во Еурофарм Пелистер до 2026 година


Данецот Себастијан Хенеберг го одигра својот најдобар меч во кариерата откако со 14 гола го предводеше Еурофарм Пелистер до значајна победа на гостувањето ...
| | веќе видена | слични

Себастијан Хенеберг постигна речиси половина од головите на Еурофарм Пелистер и имаше неверојатна ракометна симултанка во Диселдорф, која резултираше со втора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еурофарм Пелистер славеше на гостувањето против Мотор во Дизелдорф, уште еден џиновски чекор на битолскиот клуб во борбата за нов пласман во нокаут фазата од ...
| | веќе видена | слични

Еурофарм Пелистер вчера стигна до втората победа во Европската лига, битолскиот состав беше подобар од Мотор Запорожје со 30:33. Играч на натпреварот беше ...
| | веќе видена | слични

Еурофарм Пелистер стигна до втора победа во ракометната Лига на Европа и брзо се рехабилитираше од високиот пораз од Фуксе Берлин, а судбината посака втората ...
| | веќе видена | слични

Еурофарм Пелистер вчера во четвртото коло од Европската лига го соволада Мотор Запорожје со 30:33. Поради руската агресија во Украина натпреварот се одигра во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го победија Мотор Запорожје со 33:30 на неутрален терен во Диселдорф, а победата во ЕХФ Европа Лигата ја прославија по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 353 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атанасијевиќ останува во Еурофарм Пелистер до 2026 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: