Путин се закани: Западот ќе се соочи со сериозни последици ако воведе ограничување на цената на руската нафта

Рускиот претседател Владимир Путин предупредува на сериозни последици за глобалниот енергетски пазар доколку Западот воведе ограничување на цената на руската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владите на земјите од Европската унија денеска начелно се договорија да ја ограничат цената на руската морска нафта на 60 долари за барел, пренесува Ројтерс ...
| | веќе видена | слични

Членките на ЕУ привремено се согласија во четвртокот да ја ограничат цената на руската нафта што пристигнува по море на 60 долари за барел, пет отсто под ...
| | веќе видена | слични

Европската унија најверојатно ќе ја постави горната граница за цената на нафтата од Русија на ниво од 62 долари за барел, без оглед на барањата на Полска и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Русија Владимир Путин имаше средба со претставници на владата на таа земја. Според руските медиуми, станува збор за видео конференција. На ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владите на Европската унија вчера не успеаја да се договорат за ограничување на цената на руската сирова нафта, бидејќи Полска инсистираше на границата да биде ...
| | веќе видена | слични

Земјите-членки на Европската унија не успеаја да се договорат за ограничување на цената на руската офшор нафта, бидејќи Полска инсистира ограничувањето да биде ...
| | веќе видена | слични

Поради Полска, ЕУ не се договори за ограничување на цената на руската нафта Александра Спасеска 29.11.2022 / 08:59 Свет Земјите-членки на ЕУ вчера не успеаја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 124 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин се закани: Западот ќе се соочи со сериозни последици ако воведе ограничување на цената на руската нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: