ЦК на ВМРО-ДПМНЕ со барања: Предвремени избори и усвојување на предлозите за закрепнување на економијата


На седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп се разговараше за тешката економска и политичка состојба, информира Владо Мисајловски, ...
| | веќе видена | слични

Денес на Комисијата за финансирање и буџет се изгласа позитивно амандманот со кој се бара зголемување на платите на вработените во администрацијата за 15%. ...
| | веќе видена | слични

Денес на Комисијата за финансирање и буџет се изгласа позитивно амандманот со кој се бара зголемување на платите на вработените во администрацијата за 15%, ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет попладнево ја продолжи амандманската расправа по Предлог буџетот за 2023 година, но беше објавена пауза веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Обнова на Македонија го поднесе овој амандман на барање на Сојузот на синдикатите на Македонија. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет во рамките на денешната амандманска расправа за Предлог-буџетот за 2023 година не го усвои амандманот поднесен од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчерашниот прес на економскиот тим на Владата е најголемата потврда за хаосот и неспособноста. После 3 месеци најави за некакви даночни реформи со кои ги ...
| | веќе видена | слични

Вчера победија граѓаните, вчера победи стопанството, а Таче и СДСМ капитулираа. Прогресивен данок нема да има и тоа е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка ...
| | веќе видена | слични

„Во петокот минатата недела имавме прес конференција во која што зборувавме за јавниот долг на државата и колешката пратеничка од СДСМ од прес конференција од ...
| | веќе видена | слични

До кое дереџе ја донесе СДС државата, да излезе цела влада на важна прес конференција и да се фали дека ќе продолжи со даночната политика како до сега. СДС со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за граѓаните и за децата кои ...
сите 436 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 557 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Обложувач од Кратово успеа да направи одлична комбинација од мечевите од Светското фудбалско првенство и НБА-лигата. Дуелите меѓу Полска – Аргентина и Саудиска ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 144 | | | веќе видена

Со пакетот антикризни мерки ја спасивме македонската економија. Имаме план за конечно надминување на последиците од економската криза, постепено враќање на ...
сите 175 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски објави временска прогноза за цел декември. Вели дека според најновите анализи кои ги направиле со помош на најпрецизните нумерички ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ со барања: Предвремени избори и усвојување на предлозите за закрепнување на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: