Уругвај и Ј. Кореа одиграа без голови 0-0


3 копии

Селекцијата на Јужна Кореја е новиот патник во осминафиналето на Светското првенство и тоа откако низ една драма успеа да ја освои втората позиција во Х ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уругвај и нивната прва ѕвезда, слично како пред 12 години, повторно беа кошмар за фудбалската репрезентација на Гана, откако ветеранот имаше две асистенции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужна Кореја обезбеди пласман во осминафиналето на мундијалот во Катар откако Хванг Хи Чан со гол во 91. минута донесе победа од 2-1 над Португалија, Уругвај ...
| | веќе видена | слични

И денес видовме ново изненадување на Мундијалот во Катар – Уругвај и Гана си одат дома, а во осминафиналето со Португалија продолжува Јужна Кореја. Не ...
| | веќе видена | слични

И денешниот ден не поминува без изненадување во Катар, Јужна Кореја ја победи Португалија и обезбеди пласман во следната фаза заедно со Португалците. Беше ...
| | веќе видена | слични

Уругвај има предност од 2-0 по првото полувреме од дуелот со Гана, во драматичните 45 минути во кои Гана не реализираше пенал при 0-0. Џордан Ају е трагичарот ...
| | веќе видена | слични

Гана промаши пенал против Уругвај, Андре Ају ја загуби психолошката војна со Уругвајците и не успеа да реализира од белата точка. СП 2022 Уругвај со 0-2 замина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уругвај и Ј. Кореа одиграа без голови 0-0

Од:
До кого (е-маил):
Порака: