Лидерот на злогласната единица „Вагнер“ испрати крвав чекан во Европскиот парламент (ВИДЕО)


На овој начин сакал да одговори на потегот на европските парламентарци кои вчера гласаа Русија да се прогласи за државен спонзор на тероризмот, а Вагнер да се ...
| | веќе видена | слични

Рускиот мафијашки шеф ги предупредил цивилите на „промената на моќта“ во земјата, велејќи дека осудениците кои групата „Wagner“, руска приватна платеничка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден размислува дали да ја означи групата Вагнер како странска терористичка организација, изјави американски ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден размислува дали да ја прогласи руската платеничка воена организација „Вагнер“ како странска ...
| | веќе видена | слични

Необични сцени ги исплашија Русите во руски град и тие помислија дека Украина ги нападнала. Градот Твер се разбуди од колона „украински“ воени возила на ...
| | веќе видена | слични

Градот Твер, кој се наоѓа длабоко на руска територија, се разбуди од колона „украински“ воени возила на неговите улици, што предизвика загриженост кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата мисла им била дека се нападнати.„Морам да кажам дека ова е надреално“, рече еден возач кој ја објави снимката на интернет. Тој додаде дека е нервозен и ...
| | веќе видена | слични

Јевгениј Пригожин, бизнисмен и основач на групата „Вагнер“, е ставен од ФБИ на потерница. ФБИ го бара Јевгениј Пригожин поради негова наводна вмешаност во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 664 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников рече дека неговата земја ќе даде гаранции дека нема да ја нападне руската територија доколку ги добие ракетите ...
сите 261 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерот на злогласната единица „Вагнер“ испрати крвав чекан во Европскиот парламент (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: