Приватните превозници отфрлаат вклученост во наплата на билети, утре ќе протестираат пред ЈСП


Најодговорно тврдам дека „Слобода превоз“ од воведувањето на системот, а и никогаш претходно, не била таа која што продавала билети за превоз. За билетите, од ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за граѓаните и за децата кои ...
| | веќе видена | слични

Автобусите на приватните превозници од 6 часот утринава беа паркирани на булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Како што беше и најавено, ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници паркираа 200 автобуси долж Илинденска, градоначалничката Арсовска го асфалтира булеварот кај Народна банка- скопјани среде сообраќаен ...
| | веќе видена | слични

Како што знаете, денеска, приватните превозници се откажаа од блокирање на градот поради барањата на граѓаните, но и поради молбите да има проток на движење за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние не сме терористи, па да има страв градоначалничката да седне со нас да преговара. Кажете една закана и уцена, дали некому му зедовме пари, дали некому му ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници се спремни да почнат со вршење на превозот оној момент кога ќе им биде расчистен долгот, односно барем некој дел од долгот за да може да ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници ѝ понудија компромис на градоначалничката Данела Арсовска и велат дека дека се подготвени да почнат со вршење на превозот во оној момент ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека хаосот во градот е резултат на коалицијата на Арсовска со СДС, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните превозници отфрлаат вклученост во наплата на билети, утре ќе протестираат пред ЈСП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: