Историската комисија на нова средба, бугарскиот клуб во Охрид причина за нови напади од Софија


Пристигнаа на состанок во Скопје во напната атмосфера. Но, таа нема да се пренесе на нашата работа, велат бугарските историчари за новата, последна средба за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 17 ноември Агенцијата за управување со одземен имот на Министерството за финансии во буџетот му префрлила 374.638.383 денари, или 6,14 милиони евра, пишува ...
| | веќе видена | слични

Агенција за управување со одземен имот на Министерството за финансии во буџетот му префрлила 6,14 милиони евра, пишува Фактор. Ова е до сега најголемат сума ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Избраните имиња на бугарските клубови може да претставуваат провокација со оглед на тоа што будат негативни чувства во најголемиот дел од нашето општество и се ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски потсети дека извршивме измена на Законот за здруженија на граѓани, согласно кои ќе мора да се усогласат сите здруженија регистрирани во државата без ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот со бугарскиот клуб во Охрид, апел до граѓаните да се однесуваат европски Александра Спасеска 25.11.2022 / 08:03 Македонија Избраните имиња на ...
| | веќе видена | слични

Комуникацијата меѓу Скопје и Софија треба да се одвива преку културни и информативни центри кои ги зближуваат, а не преку оние што ги раздвојуваат, рече ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на бугарското Министерство за надворешни работи, Костадин Коџабашев на својот редовен брифинг соопшти дека амбасадорката на Македонија во Софија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историската комисија на нова средба, бугарскиот клуб во Охрид причина за нови напади од Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: