Бислимоски: Да се поедностави регулативата за поставување батерии

3 копии

Во следниот период треба да продолжиме со инвестициите во фотоволтаци, но треба да се насочиме и кон инвестиции во батерии и да се работи на поедноставување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подолг период во јавноста се пласираат соопштенија од нерепрезентативна „Стопанска комора за енергетика“, која пак се претставува како релевантна институција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Високите цени на енергенсите придонесоа угостителската индустрија веќе да не е комплементарна и профитабилна, оцени денеска претседателот на Независната ...
| | веќе видена | слични

Преку референдум да се вра ти електро-дистрибутивната мрежа во државна сопственост, предлага Стопанската комора за енергетика, од каде велат дека нивнот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Од четврток јавните комунални водоводни претпријатија ќе добијат поевтина цена на електрична енергија која ќе им биде обезбедена преку „ЕСМ продажба“ и ќе им ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора за енергетика на Македонија иницира референдум за враќање на електродистрибутивната мрежа во државна сопственост, информира претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Бислимоски: Јавните комунални водоводни претпријатија од четврток со пониски цени за струја Александра Спасеска 29.11.2022 / 11:00 Македонија Од четврток ...
| | веќе видена | слични

Успешно собрани повеќе од 100 потписи за само еден ден (или неколку часа), за поднесената ГРАЃАНСКА ИНИЦИЈАТИВА преку ДИК (Државна изборна комисија) за враќање ...
| | веќе видена | слични

-Сите инвестиции се насочени кон обновливи извори на енергија и тоа треба да продолжи, но ни треба базна енергија. Во моментив базната енергија ја обезбедуваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се користи ...
сите 683 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 176 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Да се поедностави регулативата за поставување батерии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: