„Журнал“: „Треба ли Албанците да им бидат аргати на Македонците, кога можат да ја водат и државата и се помалку корумпирани од нив?!“

„За сортата на професорката Мирјана Најчевска Албанците треба да им бидат аргати на Македонците, Албанците да бидат оние што ќе им купуваат бурек на ...
| | веќе видена | слични

„Државните награди’ во **** Македонија во ниеден случај не се доделуваат со мотивација, заради постигања во сферата на албанската култура и хуманизам. Досега ...
| | веќе видена | слични

„Последователните афери во органите на правосудството јасно покажуваат дека колку повеќе власта е вмешана во работата на тие органи, толку повеќе има скандали, ...
| | веќе видена | слични

„Барањата на Албанците продолжуваат да бидат отворени и по оружениот судир од 2001 година, бидејќи ниту едно барање не е заокружено законски.“ – тврди ...
| | веќе видена | слични

„Македонците ќе ја платат најскапата цена од постојаниот подем на партијата ‘Левица’, која може да предизвика продлабочување на меѓуетничките и меѓуверските ...
| | веќе видена | слични

„Кога беа објавени резултатите од анкетите, кои покажуваат водство на македонската опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, веднаш може да се разбере дека Владата ...
| | веќе видена | слични

„Заканите за можна војна меѓу Косово и Србија предизвикаа вистинска вознемиреност и кај Албанците. Шаип Камбери, единствениот пратеник-Албанец во српскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединувањето на сега распарчените етнички територии на Албанците во единствена природно-географско-етничка Албанија ќе биде реалност и тоа ќе се постигне ...
| | веќе видена | слични

„Ако сакаш од неухранет политичар во Македонија да станеш капиталист, тогаш биди дел од Владата.“ – вели писателот и политички аналитичар Ким Мехмети во ...
| | веќе видена | слични

„Само лицемерите го менуваат својот став за 180 степени за кратко време и го искористуваат опозициски настроеното јавно мислење, со цел да влезат во казанот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 279 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 547 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 185 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 125 | | | веќе видена

Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Журнал“: „Треба ли Албанците да им бидат аргати на Македонците, кога можат да ја водат и државата и се помалку корумпирани од нив?!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: