Кривична за ДИРЕКТОР на училиште во Кочани! Ја злоупотребил службената положба

Одделението за внатрешни работи Кочани до Основното јавно обвинителство Кочани поднесе кривична пријава против С.З.(34) од Кочани поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево до Основното јавно обвинителство Делчево поднесе кривична пријава против 57 годишна жена од Делчево, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Г.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава Ш.С.(18) од село Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против 21-годишната С.Ш. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хаосот што во овој период му се случува на градот Скопје е само поради неспособноста и бизнис интересите на ВМРО-ДПМНЕ и на нивниот претседател Христијан ...
сите 213 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 326 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 35 | | | веќе видена

Професорот Димитрија Ангелков од средното електро-машинско училиште во Кавадарци вели дека има решение за надминување на проблемот со хибридните напади кои ја ...
сите 202 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за ДИРЕКТОР на училиште во Кочани! Ја злоупотребил службената положба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: