(Видео) Навивачите на Саудиска Арабија станаа хит на Тик-ток


По сензационалната 2:1 победа на Саудиска Арабија над Аргентина, се појави веста дека богатата азиска земја, односно кралот Салман ќе им подари по „Ролс ројс“ ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот играч на Саудиска Арабија, Салех Ал Шехри вели дека приказната за подарени Ролс-ројс автомобили по големата победа против Аргентина во премиерниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селекторот на Саудиска Арабија, Ерве Ренар и напаѓачот Салех Алхешри, ги демантираа гласините кои се проширија на социјалните мрежи дека за сензационалната ...
| | веќе видена | слични

„Каде е Бејл?“ е најчестото прашање кое го поставуваа сеирџиски настроените ирански навивачи после победата на нивната селекција на Велс. Иранците беа во ...
| | веќе видена | слични

Во сабота од 14 часот Саудијците играат против Полска и во случај на победа можат да се доближат до пласман во осминафиналето, што би било апсолутна сензација ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Саудиска Арабија на третиот ден од Светското првенство во Катар приредија вистинска сензација. Tие ја совладаа Аргентина со резултат 2:1, иако ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Саудиска Арабија станаа национални херои откако на премиерниот меч од СП 2022 го зедоа скалпот на големиот фаворит Аргентина, предводен од ...
| | веќе видена | слични

Триумфот над Аргентина од 2-1 во првото коло на СП во Катар, донесе огромна радост и задоволство кај сите во Саудиска Арабија, а во еуфорија е и принцот на таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 280 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Навивачите на Саудиска Арабија станаа хит на Тик-ток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: