„Фејсбук“ од 1 декември ќе отстрани четири полиња со информации од профилите на корисниците

„Фејсбук“ ги информираше корисниците дека од следниот месец ќе отстрани четири полиња со информации од профилот. Овие полиња вклучуваат религиозни, политички ...
| | веќе видена | слични

Мета најави дека во декември ќе направи одредени промени на корисничките профили. Добивај вести на вибер Мета потврди дека адресата, сексуалната ориентација, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Корисниците на Фејсбук наскоро нема да можат да ги споделат своите религиозни и политички ставови, меѓу неколку други работи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фејсбук“ од 1 декември ќе отстрани четири полиња со информации од профилите на корисниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: