Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?


Трговците на мало во Европа стравуваат дека целата божиќна сезона би можела да биде најлоша во изминатата деценија, бидејќи купувачите ја намалија ...
| | веќе видена | слични

Остар пад на доларот Александра Спасеска 24.11.2022 / 12:31 Бизнис И на валутните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути драстично падна, по ...
| | веќе видена | слични

Минатата година, најголемата компанија за недвижнини во Окленд не можеше да продава имот доволно брзо за да ја задоволи побарувачката во најголемиот град во ...
| | веќе видена | слични

На Волстрит цените на акциите пораснаа втор ден по ред во средата, бидејќи записникот од состанокот на американските централни банкари покажаа дека ...
| | веќе видена | слични

Цените на суровата нафта паднаа во средата на меѓународните пазари под 86 долари под влијание на информациите дека ценовнниот лимит на руската нафта, планирана ...
| | веќе видена | слични

Цените на суровата нафта денеска паднаа под 86 долари на меѓународните пазари под влијание на информациите дека ценовната граница на руската нафта планирана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју во емисијата 360 Степени на ТВ Алсат М за скандалот со издавање на државјанство на украинскиот ...
сите 343 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води политика која што ја чувствуваме како вибрација од народот за одбрана на националните интереси на македонскиот народ кој во сите релевантни ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за бугарската „Vbox7“ повторно го осуди нападот со огнено оружје врз културниот клуб „Цар Борис Трети“ ...
сите 243 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 248 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 69 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 170 | | | веќе видена

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК СО ПРОВОКАЦИЈА ВО СКОПЈЕ Македонија е втора бугарска држава, вели бугарскиот пратеник Костадин Костадинов на отворањето на ...
сите 101 | | | веќе видена

АД ЕСМ денеска соопшти дека навреме ја исполниле обврската за снабдување со поевтина електрична енергија на прехранбената индустрија за основните намирници, на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: