Кривична пријава против директор на кочанско средно училиште

2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Г.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава Ш.С.(18) од село Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Г.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против 21-годишната С.Ш. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против ...
| | веќе видена | слични

27-годишен скопјанец доби кривична пријава откако полицијата при претрес на неговиот автомобил нашла пиштол кој тој го имал без дозвола, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје, (ОЈО) синоќа соопшти дека по спроведена претходна постапка, поднесен е Обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против директор на кочанско средно училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: